fbpx
BÖLGE
Girne | Lefkoşa | Gazimağusa
+90 392 444 43 62
info@gencyapimarket.com
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazartesi - Cumartesi: 08:00 - 18:00

Hakkımızda

görüntü

We should always behave and act in a way that allows us to take pride in our achievements, our company and our industry.

görüntü

İlkay Genç

Yönetim Kurulu Başkanı

İlkay M. Genç Ltd. Dünden Bugüne

Şirketimiz 1959 yılında Gazimağusa’da Mustafa Halil Genç tarafından küçük bir hırdavat dükkanı olarak kuruldu. İlk ithalat 1960 yılında gerçekleştirildi. 25 Aralık 1963 tarihinde şirketimizin kurucusu Mustafa Halil Genç’in Kıbrıs’taki toplumlar arası çatışmalarda şehit düşmesiyle birlikte, ailenin tek oğlu olan İlkay Genç ‘’ İlkay M. Genç Ticarethanesi ‘’ adı altında şirketin devamını sağladı..


28 Şubat 1973 tarihinde İlkay M. Genç Ltd. şirketi kuruldu. Firmamız, Kıbrıs’ta Türkiye ile ilk ticari ilişkileri kuran ve Türk mallarını (ÇBS boyaları kapı ve pencere camları, Borusan mamülleri, İzeltaş el aletleri, Bursa’dan marangoz makinaları ) Kıbrıs’a ithal eden ve satışını yürüten birkaç Türk firmasından biridir. Gazimağusa, Lefkoşa ve Girne kazalarında birer Yapı Marketimiz mevcuttur.


Toplam 15.000 metrekare alan üzerinde kurulu, ayrıca şirket bünyesinde; inşaat malzemesi, hırdavat, el aletleri, boya, seramik, banyo ve sıhhi tesisat gibi 30.000 çeşit ürün bulunmaktadır. Şirketimiz, Yapı Marketlerinde perakende satışının yanında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti pazarına toptan dağıtım yapan servisleri vardır.


İthalat yapılan ülke sayısı 15 ve işbirliği yapılan firma sayısı 150’ü aşmaktadır. Şirketimiz son on yılda bina, teknoloji ve insan kaynakları yatırımlarına büyük kaynak ayırmıştır. Bu yatırımlarla pazardaki lider konumunu güçlendirmiş ve geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.0

Kapalı Alan (m2)

0

Ürün Çeşiti

0

İthalat Yapılan Ülke

0

İşbirliği Yapılan Firma

Vizyon
Kurumsallaşmış, sektöründe 1 numara olan, sürekli yatırım ve gelişimlerle büyüyen, güçlü markasıyla ve üstün hizmet kalitesiyle çalışanların ve müşterilerin tercih ettiği bir firma olmaktır.
Misyon
Biz İlkay M. Genç Ltd. olarak; müşterilerimize çözüm sunmak ve ihtiyaçlarını anında karşılamak için, dürüst ve etik ticaretin örneği olmak, çalışanlarımıza daha iyi ekonomik ve sosyal imkanlar sunabilmek için ayrıca ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunmak için varız.
Değerler
Disiplin – Takım Çalışması – Saygı – Personelimiz – Şeffaf Bilgi Paylaşımı – Güvenilirlik – Dürüstlük-İş Ahlakı – Başarma Azmi – Teknoloji Kullanımı
WhatsApp chat