fbpx
BÖLGE
Girne | Lefkoşa | Gazimağusa
+90 392 444 43 62
info@gencyapimarket.com
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazartesi - Cumartesi: 08:00 - 18:00

Kıbrıs Yapı Malzemeleri

İnşaat işlerinde birçok yapı malzemesi kullanılır. İnşaatlar da yapılan iş kaba ve ince olmak üzere ayrılır. İşi yapacak olan firma işe başlamadan önce yapı malzemelerini temin etmesi gerekir. İnşaat yapı malzemeleri kendi alanında farklılık gösterir. Tuğla, gazbeton, seramik, çimento gibi birçok çeşidi bulunur. Yapı malzemelerinde yapılan işe göre malzeme seçimi yapılır. Genellikle alçı, çimento ve demir malzemeleri daha sık kullanılır. Ancak malzeme seçiminde dikkatli olmak da fayda var. Her bir malzeme firma kalitesine göre değişiklik gösterir.

Demir

Demir, inşaat sektöründe en çok kullanılan malzemedir. Betonarme, beton ve çelik ile kullanılarak basınç gerilmesini de sağlar. Demir ile ana madde tutulur. Otomobil, inşaat sektörü dahil olmak üzere birçok sektör de tercih edilir.

Çimento

Saha alanında çok fazla tercih edilen bir malzemedir. Tek başına da kullanılan bir malzemedir. Çimento agrega ve su ile karıştığı zaman yeterli süre de muhafaza edilmesi için uzun süre hacim sabitliği gösterir.

Yapı malzemeleri arasında alçı, piyasada mevcut alçının yarısı kadar buharlaştırılıp elde edilen bir maddedir. Alçı genellikle tavan ve iç panel gibi duvarların sıvanması için imalatında kullanılır.  

Sıva kalınlığı 2-2.5 cm arasında değişiklik gösterir. Ses yalıtımını sağlamak için hafif agrega maddesi kullanılır.

Yapı malzemeleri seçimin de firmalardan tedarik edilebilir. Kullanılacak ürün kadar tedarik yapılması gerekir. İnşaat firmalarında alınan malzeme için form tutulması gerekir.

WhatsApp chat